Sosyal Sorumluluk

İZZET ÖKSÜZKAYA İLKÖĞRETİM OKULU

İzzet Öksüzkaya tarafından yaptırılan Okulumuz 2011/2012 eğitim- öğretim yılının Ekim ayında eğitim hayatına başlamıştır. Okul inşaatı 11 ay gibi kısa sürede tamamlanmıştır. Okul protokolü Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL huzurunda; Günep Grup Yönetim Kurulu Başkanı İzzet ÖKSÜZKAYA ile İl Milli Eğitim Müdürü Erdoğan AYATA arasında, Kayseri Valisi Mevlit BİLİCİ’ nin katılımlarıyla imzalanmıştır. Okulumuz 24 Ekim 2011 tarihinde yaklaşık 470 öğrenci ile eğitim- öğretime başlamıştır.

İzzet Öksüzkaya İlköğretim Okulu 5307 m2 lik, yeşile doymuş, ağaçlarla süslenmiş bir bahçesi, çevre düzenlemesi yapılı, geniş oyun alanı, ileri derecede teknolojik donanımlı, ferah, kullanışlı, doğalgaz ile ısınan bir okul olarak Anadolu’nun incisi Kayserimizin en özellikli okullarından birisidir. Okul bahçesi otomatik sondaj aracılığı ile yağmurlama yöntemiyle sulanmaktadır.

Okulumuz bünyesinde 20 derslik, Fen ve Teknoloji Laboratuarı, bilgisayarlı ve internetli zengin kütüphanesi, öğretmenler odası, idare odaları, rehberlik ve psikolojik danışma servisi, konferans salonu, spor salonu, bekleme salonu, veli görüşme odası, beden eğitimi ve sağlık odası ve kantin mevcut olup; bütün sınıflarımız projeksiyon makineleri ve mini pc lerle donatılmış, kablolu internet erişim ağı kuruludur. Bütün sınıf duvarları laminant parke ile kaplatılmış, öğretmen kürsü ve dolapları modern ve estetik olarak yaptırılarak öğrencilerimize temiz ve refah bir eğitim- öğretim ortamı sağlanmıştır. Spor salonumuzun zemini tatemi (2,6 cm yumuşak döşeme) döşetilerek güvenli ve tehlikesiz hale getirilmiştir. Okulumuz güvenlik kameralarıyla 24 saat izlenmekte olup kayıt altına alınmaktadır. Engelli öğrencilerimiz için asansör, rampa ve lavabolar yaptırılmıştır. Okulumuz yaklaşık 25 öğretmen ve 2 idareci ile 498 öğrenciye hizmet verilmektir.

Okulumuzda temel eğitim ile birlikte anasınıfı öğrencilerimize de hizmet verilmektedir. Diğer sınıflarımızda olduğu gibi Anasınıflarımızda da akıllı tahta ve uydu alıcı sistemi döşeli olup, ayrıca televizyon destekli görsel eğitim verilmektedir. Beslenme odası mevcuttur. Alanında kendini yetiştirmiş, tecrübeli idareci ve öğretmen kadrosuyla yardımcı- destek elemanları, en önemlisi, her zaman yanımızda olan velilerimizle birlikte; NİTELİKLİ, KİŞİLİKLİ, ŞAHSİYET SAHİBİ, BAŞARILI, BİLGİLİ, AHLAKLI, ARAŞTIRMACI, MİLLİ DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKAN, ÇEVREYE DOST VE MUTLU BİREYLER YETİŞTİRMEYİ HEDEFLEYEN OKULUMUZ, Kayserimizin önde gelen okullarından biri olma yolunda sağlam adımlar atmaktadır.